Riot Games, Seraphine'nin eski bir Riot Çalışanının sevgilisi olduğu konusundaki iddiaları reddetti!Riot Games, Seraphine'nin eski bir Riot Çalışanının sevgilisi olduğu konusundaki iddiaları reddetti!
Riot Games, Seraphine'nin eski bir Riot çalışanının sevgilisi olduğu konusunda açıklama yaptı. Seraphine'nin kendisinden esinlendiğini belirten kadın, Riot Games tarafından reddedildi. Riot Games, kendisinin avukatıyla iletişime geçti. Geçtiğimiz günlerde oyuna eklenen Seraphine'nin yaşadığı tek sorun bu değildi. Ancak bu sorunun oyun ile değil de gerçek hayat ile ilgili olması diğerlerinden daha çok konuşuldu. Daha önce riot çalışanın eski sevgilisi olduğunu ve karakterin kendisinden ilham alındığını kanıtlarıyla birlikte sunan Stephanie, işte bakın nasıl gündem oldu.

Stephanie, 2019 yılında bir riot çalışanıyla ilişkisi olduğunu belirtti. İlişkisi olduğu Riot çalışanının kendisinden ilham aldığını birkaç kere söylediğini de belirtti. Ancak birkaç ay sonra konuşmayı kestiklerini ve Seraphine ile şok olduğu belirtti. Stephanie'nin elindeki tek kanıt bu da değil, benzerlikleri gittikçe büyüyor! Şu anda en çok konuşulan ise Stephanie'nin tazminat alıp alamayacağı.Seraphine, görüntüsü ve ismiyle gerçekten Stephanie'ye benziyor. Bunun tesadüf olması ne kadar mümkün bilmiyoruz ancak Seraphine karakterinin K/DA ekibine katılması, Stephanie'nin doğum gününde gerçekleşmesi olayı gerçekten baya bir büyüttü. Reddit üzerinde de dalga etkisiyle büyüyen bu tartışmaya son noktayı Riot Games koydu. Bu acayip benzemenin ardından Stephanie'nin avukatı ve bu konuyu destekleyenlerin gönderdiği mektuplardan dolayı Riot Games, olayı incelemeye aldığını belirtti.
Riot Games, konuyla ilgili son açıklamayı Tom Rizzo'ya yaptı. Şirket iddiaları reddetti. Seraphine karakterinin bağımsız olarak geliştirildiğini belirterek, söz konusu olan sevgilisinin ise bir sene önce ayrıldığını ve Seraphine'nin tasarım veya geliştirilme zamanında herhangi bir katkısının veya sözünün olmadığını belirtti. Daha detaylı konuşulması için Stephanie'nin avukatının Riot Games'e davet edildiğini eklediler. Umarım iki taraf da anlaşabilirler.

 
Son düzenleme: