WHMCS Ödeme Sorunlarını Giderme

1605516879316.png


Satıcı Ağ Geçidi Düşüyor veya Başarısız Oluyor

Bir bak Faturalandırma> Ağ Geçidi Günlüğü tam olarak ödeme ağ geçidi dönüyor ve bu sorun sizin için ne belirtmelidir tepki görmek için. Daha sonra, ödeme ağ geçidinizin belgelerinde hata kodlarına bakmanız veya açıklama için destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Yaygın hataların açıklamaları, her ödeme ağ geçidinin belgelerin özel sayfasında bulunan Sorun Giderme bölümlerinde bulunmaktadır .

Boş Ödeme Ağ Geçidi Sayfası

Bu genellikle modüller / ağ geçidi dizinindeki bir ağ geçidi dosyasının çift kopyasından veya .htaccess / php.ini'den veya kaldırılması gereken dizinde WHMCS ile sağlanmayan başka bir dosyadan kaynaklanır.

Ağ Geçidi Modülü Hatası: Yapılandırma İşlevi (_config) bulunamadı

WHMCS 7.8'den başlayarak, Yapılandırma ()> Sistem Ayarları> Ödeme Ağ Geçitleri ( WHMCS 7.8 ila 7.10'da Kurulum> Ödemeler> Ödeme Ağ Geçitleri ) / module / gateways klasöründeki tüm mevcut ağ geçitlerinin gerekli * _config işlevini (onsuz, bir ödeme ağ geçidi) içerdiğinden emin olmak için bir kontrol gerçekleştirecektir. WHMCS ile kullanılamaz). Herhangi bir ağ geçidinde bu işlevin eksik olduğu tespit edilirse, sayfanın üst kısmında ilgili ağ geçidi dosyalarının listesiyle birlikte bir bilgi mesajı görüntülenir. Daha sonra her birini denetleyebilir ve sorunu çözmek için kaldırabilir veya düzeltebilirsiniz. Düzeltme, söz konusu dosyaya _config işlevinin eklenmesini ve https://developers.whmcs.com/payment-gateways/configuration/ adresindeki belgelerimize göre ödeme ağ geçidi ayarlarını işlemek için kullanılmasını içerecektir.. Üçüncü taraf geliştirici tarafından sağlanan bir ağ geçidi kullanıyorsanız, bunu düzeltmek için ağ geçidi modülünü güncellemek için onlarla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Bu aynı zamanda / module / gateways klasöründeki beklenmedik ağ geçidi olmayan dosyalardan da kaynaklanabilir, bu nedenle bazı durumlarda bunların denetlenmesi ve kaldırılması gerekebilir.

Kullanıcı Ödeme Sırasında Yanlış Sayfaya Yönlendirildi

WHMCS başlık şablonunuzu özelleştirdiyseniz ve bir form eklediyseniz veya çıkardıysanız, forwardpage.tpl şablon dosyasını güncellemeniz gerekecektir, bu dosya varsayılan olarak sayfadaki 0 veya 1 formunu gönderecektir - başlığınıza bir form eklerseniz eklemeniz gerekir O dosyadaki formlar [x] ayarına 1, birini kaldırırsanız, 1 çıkarmanız gerekir

Geçersiz Erişim Girişimi

Bu hatayı önlemek için, lütfen Yapılandırma'da tanımlanan tam URL'yi kullanarak yönetici alanınızda oturum açtığınızdan emin olun ()> Sistem Ayarları> Genel Ayarlar veya WHMCS 8.0'dan önce Kurulum> Genel Ayarlar .

Örneğin WHMCS Sistemi URL olarak ayarlanırsa http://www.example.com/whmcs/ , adresinden yönetici alanına giriş gerekir http://www.example.com/whmcs/admin . Http://example.com/whmcs/admin adresinde oturum açarsanız, bu Geçersiz Erişim Girişimi mesajına neden olabilir (www. Atlandığını unutmayın).