WHMCS Ağ Geçidini Yapılandırma

Ödeme ağ geçitlerini Yapılandırma'da yapılandırabilirsiniz ()> Sistem Ayarları> Ödeme Ağ Geçitleri veya WHMCS 8.0'dan önce Kurulum> Ödemeler> Ödeme Ağ Geçitleri . Her ağ geçidinin, ağ geçidinden ağ geçidine değişen işlemleri işlemek için kendine özgü API gereksinimleri vardır. Ancak, tüm ağ geçitlerinin üç temel seçeneği vardır:

  • Sipariş Formunda Göster - Ödeme ağ geçidinin sipariş formunda bir seçenek olarak görüntülenip görüntülenmeyeceği, ürün grubu ağ geçidi kısıtlamalarına tabidir.
  • Görünür Ad - Ağ geçidinin sistem genelinde ve istemciler için adı (örneğin, bir Authorize.net ağ geçidi görünen Kredi Kartı adını kullanabilir ).
  • İşleme için Dönüştür - Birden çok ağ geçidi kullanırken, bazı ağ geçitleri sitenizde sunduğunuz tüm para birimlerini kabul etmeyebilir. Yapmayanlar için, WHMCS'nin göndermeden önce dönüştürmesi için buradan bir para birimi seçebilirsiniz. Örneğin, bir Birleşik Krallık hesabıyla Google Checkout kullanıyorsanız, ancak fiyatları GBP ve USD cinsinden sunuyorsa, Dönüştür kutusunda GBP'yi seçmeniz gerekir. Bu, Yapılandırmadaki oranları kullanacaktır ()> Sistem Ayarları> Ödemeler> Para Birimleri veya dönüşüm yapmak için WHMCS 8.0'dan önce Kurulum> Ödemeler> Para Birimleri . Bunu günlük otomatik güncelleme yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
Desteklenen Ağ Geçidi Modülleri

Aşağıda, WHMCS'nin varsayılan olarak içerdiği tüm ödeme ağ geçitlerinin bir listesi bulunmaktadır. Satıcı Ağ Geçitleri, kredi kartı bilgilerini WHMCS veri tabanında güvenli bir şekilde saklar. Üçüncü Taraf Ağ Geçitleri , ödemeleri site dışına işlemek için müşteriyi sağlayıcının web sitesine götürür. Tokenizasyon Ağ Geçitleri , kredi kartı numarasının tamamını değil, orijinal işlem ayrıntılarını veya bir referans numarasını saklayarak tekrar faturalandırmayı gerçekleştirebilir. Bu, PCI yükümlülüklerinizi azaltır.

Tokenizasyon ağ geçitleri için, sistem tüccar sağlayıcıya bilgi aktarmadan ve sistemlerinde bir profil oluşturmadan önce müşterinin, kredi kartı bilgilerini kullanarak manuel olarak bir fatura ödemesi gerekecektir. Ardından, müşteri alanı aracılığıyla kart detay güncelleme taleplerini ve yinelenen ödemeleri yönetmek için kullanmak üzere WHMCS'ye bir jeton gönderirler.

Seçtiğiniz ödeme ağ geçidi türü, gönderdiği fatura bildirimi e-posta şablonunu etkiler. Üçüncü Taraf Ağ Geçitleri "Fatura Oluşturuldu" e-posta şablonunu gönderirken, Satıcı ve Tokanizasyon Ağ Geçitleri "Oluşturulan Kredi Kartı Faturası" e-posta şablonunu gönderecektir. Bu, farklı ödeme süreçleri için müşterilere ödeme talimatlarını özelleştirmenize olanak tanır.

Ödeme ağ geçidinin türü , yönetici alanındaki fatura sayfasındaki Yakalamaya Çalış düğmesinin davranışını da etkiler . Üçüncü Taraf Ağ Geçitleri için, müşterinin ödeme göndermek için faturadaki ödeme düğmesine tıklaması gerektiğinden sistem düğmeyi devre dışı bırakacaktır. Satıcı Ağ Geçitleri ve Tokanizasyon Ağ Geçitleri için, düğme etkin olacaktır ve personel, müşterinin kredi kartından anında ödeme almak için Yakalamayı Dene'yi tıklayabilir.

Aşağıda mavi olarak gösterilen herhangi bir ağ geçidi, o ağ geçidinin kurulumu ve kullanımı ile ilgili daha fazla bilginin isme tıklanarak mevcut olduğunu gösterir.

WHMCS'nin varsayılan olarak sunmadığı bir ağ geçidi ile entegre etmek istiyorsanız, WHMCS için kendi ağ geçidi modüllerinizi oluşturmak da mümkündür. Daha fazla bilgi için Geliştirici Kaynaklarımıza bakın .

Satıcı Ağ Geçitleri

AsiaPay

Authorize.net

BluePay

eMatters

eProcessingNetwork

IP.Pay

Kuveyttürk

LinkPoint

Satıcı Ortakları

Moneris

Tüccar Savaşçısı

NaviGate

NETbilling

Netregistry Ödemesi

Çevrimdışı Kredi Kartı

Optimal Ödemeler

Payflow Pro

Ödeme Kavşağı

PayPal Ödemeleri Pro

Gezegen Yetkilendirme

PSIGate

Kuantum Geçidi

Güvenli Ticaret

SagePay

SecurePay

SecurePay AU

TrustCommerce

ABD ePay

WorldPay Görünmez

 

Tokenizasyon Ağ Geçitleri

Satıcı ağ geçidi modülü aracılığıyla kredi kartı ödemelerini işlemek için kullanılacak bir belirteci depolayan simge türü ağ geçitleri için, sistem belirteci WHMCS'ye birisi modül aracılığıyla bir ödeme gönderene kadar eklemeyecektir. Sistem, kredi kartı ayrıntılarını, müşteri, kart tipi ağ geçidi modüllerinden biri aracılığıyla bir fatura üzerinden ödeme yapana kadar doğrudan veritabanında saklayacaktır. Ödeme tamamlandıktan sonra, sistem jetonu alır ve veritabanındaki kredi kartı ayrıntılarını değiştirir. Kredi kartı bilgilerinin saklanması, müşteri kredi kartı bilgilerini güncellediğinde veya sipariş verdiğinde ve ödemeyi hemen işleme koymadığında da gerçekleşebilir.

Authorize.net tarafından Accept.js

Authorize.net CIM

Bluepay Remote

  

EWAY Rapid 3.1

Moneris Kasası

PayPal Pro Referans Ödemeleri

  

Kuantum Kasası

SagePay Jetonları

Şerit

  

Şerit ACH

Şerit SEPA

WorldPay FuturePay

  

Üçüncü Taraf Ağ Geçitleri

2Kontrol Çıkışı

Authorize.net Echeck

Banka transferi

BluePay Echeck

Boleto

BitPay

CashU

CC Caddesi

ChronoPay

Cobrança - F2b

Otomatik ödeme

e-Yol

Forte

Gate2Shop

GoCardless

Mollie üzerinden iDeal

ödenmek

Ödeme Postası

Modulo Moip

NoChex

PagSeguro

Paymate AU ve NZ

Ödeme Ekspres

PayPal

PayPal Temel

PayPal Ekspres Satın Alma

PayPoint.net (SecPay)

Payson

Gezegen Yetkilendirme

Skrill

Skrill 1-Tap

SlimPay

Türk Finansbank

Türk Garanti Bankası

WorldPay

 

Ağ Geçidi Modüllerini Devre Dışı Bırakma1605516571516.png

Ağ Geçidini Devre Dışı Bırak


Artık belirli bir ödeme ağ geçidini kullanmak istemiyorsanız , adın yanındaki kırmızı (Devre Dışı Bırak) bağlantısına tıklamak ağ geçidini sistemden zarif bir şekilde kaldıracaktır. Bu, bu ağ geçidini kullanarak daha fazla ödeme yapılmasını önleyecek ve bu ödeme yönteminden tüm ürünleri, hizmetleri, faturaları ve işlemleri otomatik olarak başka bir seçeneğe atayacaktır. Devre dışı bırak bağlantısını tıkladığınızda, bir pencere görünecek ve kullanıcıdan, halihazırda atanmış olan herhangi bir öğeyi değiştirmeniz gereken alternatif bir ödeme ağ geçidi seçmesini isteyecektir.

Kredi Kartı Numaralarını Test Edin

Ağ geçitlerinde genellikle test kartı numaralarını kullanabileceğiniz test modları bulunur. Yaygın test kartı numaraları aşağıdadır ve başarılı test işlemleri oluşturmalıdır, ancak bunlar ağ geçidinden ağ geçidine değişebilir. Gelecekte herhangi bir son kullanma tarihini kullanabilirsiniz.

4007000000027 - Visa Test Kartı
4012888818888 - Visa Test Kartı II
4000000000000002 - Visa Test Kartı III
5424000000000015 - MasterCard Test Kartı
370000000000002 - American Express Test Kartı
6011000000000012 - Test Kartını Keşfedin
3088000000000017 - JCB Test Kartı (Son kullanma tarihi 0905 kullanın)
38000000000006 - Diners Club / Carte Blanche Testi (Son kullanma tarihi 0905 kullanın)

Sorun giderme

WHMCS ile ödemeleri işleme koyma sorunlarını giderme belgeleri iki bölümdedir: Ağ Geçidine Özgü Sorun Giderme ve Genel Sorun Giderme. İlk olarak , birçok farklı ödeme ağ geçidinde ortaya çıkabilecek sorunların nasıl kontrol edileceğini ve düzeltileceğini açıklayan Genel Sorun Giderme bölümünü incelemenizi öneririz .

Bu, sorunun çözümünü içermiyorsa, bir sonraki durak , ödeme ağ geçidinizle ilgili belgelerin özel sayfası olmalıdır . Çoğu, özellikle söz konusu ödeme ağ geçidiyle ilgili hataları açıklayan Sorun Giderme bölümleri içerir.